13. kolo MSL v Prchalově

13. kolo v Prchalově bylo pod zamračeným nebem, ale naštěstí nepršelo. Soutěže se zúčastnilo 40 družstev mužů a 9 družstev žen. My jsme šli na start 26. Marián je na dovolené takže jsme si z Lubna tentokrát půjčili na pravý proud Romana. Start se povedl na poprvé, zadek sedl taky celkem obstojně, ale Roman na rozdělovači mírně zkrátil proudaře a ti sestříkavali s větší dálky. Romanovi se to povedlo v čase 14,893 a Standa prostříkal na 15,333. Celkově jsme se umístili na 9 pozici. Na prvním místě skončil domácí Prchalov A s krásnými setřiky 13,841-Prostřik a 14,262-Bufy. Díky letošní neúčasti Prchalova v MSL, jsme v lize skončili 8 a získali 13 bodů, ale ani tento zisk nám nepomohl a odsunuli jsme se z desátého na jedenácté místo v průběžném pořadí MSL. První ligovou příčku obsadily Vrbice s časem 14,743 v mužích a v ženách Jistebník s časem 17,831. V Prchalově se jelo i druhé kolo, kterého se účastnily, v mužské kategorii první tři družstva a další tři družstva z jedním nejrychleji sestříknutým terčem. A to Prchalov A, Vrbice, Jistebník, Lubno, Oprechtice, Proskovice. V ženské kategorii to byla první dvě družstva a jedno z nejrychlejším sestřikem. Jistebník, Rychaltice a Oprechtice. Ve finále zvítězily tyto družstva. V Mužské kategorii to byly Oprechtice a v ženské Jistebník. Tímto, ale soutěž nekončila, ale naopak se přehoupla do části, na kterou se těšilo asi nejvíce lidí. Švédská trojka je tradicí Prchalovské soutěže a účastní se jí jen košař, nalivkář a strojník, kteří se snaží dostat vodu co nejrychleji z mašiny. Letos se do ní přihlásilo 38 družstev a z toho dvě patřily Malenovicím. V jednom družstvu jsem byl já na koši, Tomáš nálivku a Marek dělal stroj. Koš mi sednul obstojně nálivka byla taky na pochvalu ale strojník dal trošku dřív plyn a vodě se moc nechce ve vysokých otáčkách do oběžného kola a výtlak jedním béčkem trval o nějakou desetinku déle, než měl, ale i tak jsme dosáhli pěkného času 8,70. S tímto časem jsme obsadili celkovou 7 příčku. V našem druhém družstvu byl Tomáš na koši, Roman na nálivce a stroj obsluhoval Aloš. I tam se to celkem povedlo a dali čas 9,14, a obsadili 14 pozici. Byl to hodně dobrý výkon, protože to Tomáš s Romanem dělali úplně poprvé. Švédskou trojku vyhráli kluci z Kojkovic s časem 8,46.