8.kolo MSL v Kojkovicích

8.kolo MSL v Kojkovicích

Kojkovická větrná hůrka nám nahání trošku strach, protože se nám tady mooooc nedaří. Není to zrovna lehká trať a všudy a vždy přítomný vítr tomu moc nepomáhá. Přece jenom třináct neplatných pokusů z 51. soutěžících družstev je celkem dost. První družstvo a hned první enko na světě. Chyba na rozdělovači zhatila domácím mužům šanci na body. Po jejich útoku zůstala stejná mašina na základně a chystaly se domácí ženy. Ty dokončily, ale prostřik na pravém proudu až na 19,189 s zajistil konečné osmé místo. Mistřovice se začínají pomalu probouzet ze zimního spánku a chtějí větší podíl z bodového přídělu. Levý na to měl s časem 14,763 s dost velkou šanci, ale pravý to nedal a za čas 16,003 s si odvezli jen pět účastnických. Bartovické ženy si chtějí za každou cenu udržet náskok ve vedení ligy před dotírajícími Rychalticemi a Oprechticemi a časem 17,721 s si odvážejí osm bodů. Rychaltice na pravém proudu s bartovickým Ondrou, který dává první vodu do středu a zastavuje čas na solidních 14,737 s. Pravý až 16,437 s, takže po minulém bodovém nářezu, zase jenom účastnické bůro. „Švýcaři“ z Prchalova si asi poslední dobou zapomínají doma šťastné vejce na políbení. Bufy se zdržel na spojce u základny, Radek na něj musel čekat. Bufy zabral, ale šlápl na levé céčko od rozdělovače. Radek ho neudržel a vypadl mu. Musel se pro něj vrátit, ale už neměl šanci doběhnout a s ním ani proudaři. Takže neplatný pokus jim v těsném boji o vedení v lize asi moc nepomůže. Metylovský rozdělovač špatně zapojil pravé céčko. Další chyba na rozdělu a třetí neplatný pokus dne. Bartovické bečko a jejich vyrovnané shozy dávají čas 14,594 s a konečné 5. místo. Pak proběhla pauza na jídlo, takže jsem pár družstev neshlédl. Ale kluky z Lubna bych si určitě nenechal ujít. Pomalejší zadek + prostřiky v předu – 15,557 s. Konečné patnácté místo, ale zisk dvou bodů nad rámec účasti je posouvá v tabulce z šestého na průběžné osmé místo. Svinovu to taky celkem v poslední době šlape a 14,968 s, je 11 ligových bodíků a posun ze čtrnáctého na dvanácté místo. Bartovice A v minulém kole předvedly jedinou třináctku a zaslouženě vyhrály. Dneska taky krásně rozjeto a čas 14,237 s je třetí nejlepší. Písečná zajíždí taky moc pěkný čas 14,535 s a tento je řadí na čtvrté a osmnácti body ohodnocené místo. Vlčovické ženy už sledujeme od základny, protože jedeme hned po nich. Jsou v tabulce poslední a i dneska končí mezi ligovými ženami poslední. A už jsme tu my. Pravidlo kde to jeden rok nevyjde tak druhý rok se tam zadaří, jsme dokonale vyvrátili. Pár kapek deště, který začíná právě v době přípravy základny, dokonale rozhodil celý manšaft. Sice to bylo jen pár kapek, ale každá měla tak půl deci 🙂. Jedna taková „půldecová“ kapka mi spadla na lepicí pásku na savici. Tu jsem, na už nelepicí pásce, neudržel a do kádě jsem šel bez koše. Nálivka bez koše znamená dost divoký zvuk mašiny a o dost pomalejší vodu. To ovšem zachránilo Romana, kterému rovněž „půldecová“ kapka spadla na koncovku béčka a při jejím zapojování mu sklouzla ruka a dokonale si rozhodil celý rozděl. Ten zapojoval cestou a při tom zakopával o hadice. Sestřik v čase 18,364 s je špatný i na tři béčka, co teprve na dvě. Michal si tohoto našeho divadla asi nevšiml a pln vědomí, že jsme dali asi něco rychlejšího, si už sundal přilbu, chtě si asi motat své béčko, ještě než stačili proudaři sestříknout. Takže z ještě nakonec těžce vybojované osmnáctky byl jen neplatný pokus. Pět bodů za účast nás nechalo zacouvat z jedenáctého na čtrnácté místo v tabulce. Pak už jsme soutěž moc nesledovali, protože přišla nezbytná oslava Tomášových jednadvacátých narozenin. Za zmínku určitě stojí výkon Petřvaldíku 14,118 s a Lukášova další ligová třináctka 13,730 s. Připisují si plný počet bodů a zvětšují si náskok ve vedení. Také Opre muži zajeli perfektní útok 14,145 s (Martin dokonce 13,965 s). Zítra pokračuje liga devátým kolem v Karviné Hranici. Tam jedeme obhajovat loňské vítězství, tak snad se bude konečně dařit líp než doposud. 🙂

Napsat komentář