Baška a Skalice

Baška a Skalice

Na tuto sobotu nepřipadlo ani jedno ligové kolo, ale volna jsme si moc neužili. Konaly se dvě kola Beskydské ligy. To první bylo v Bašce v kempu u přehrady. Soutěž je zvláštní v tom, že se dělá přepoj na obou dvou proudech. Také mi dost zvláštní připadlo i rozhodnutí rozhodčích chystat spojky na papír. Tohle pravidlo je už celkem dost rozšířené, ale v Bašce jaksi chyběla základna a nářadí se chystalo přímo na zem na trávu…Další jejich nesmyslné rozhodnutí byl zákaz doteku proudnice se zemí, což nemá se sportem nic společného, ale jde tady o bezpečnost soutěžicích a přihližejicích diváku, kteří si určitě nechtěli přijít pro nějakou tu modřinu způsobenou leticí proudnicí ( v lepším případě). Startovali jsme v dost pozměněné sestavě, ale o nic nám tady nešlo, takže jsme si to pěkně užili. Nejvíce si to asi užíval Marek Valošek, který startoval na postu levého proudaře a pěkně si s proudnicí zatančil mezi stromy v kempu, a vytančil nám neplatný pokus…,, ale o nic nešlo a aspoň jsme se zasmáli.Další kolo BL se konalo ve Skalici, která s Baškou sousedí. Opět šlo o netradiční uspořádání tratě. Béčkař musel běžet s koncovkou bečka, která patří na rozdělovač, ale přitom musel prolézt oknem v bariéře a až poté napojit hadici na rozdělovač. Proudaři se museli k terčům vyšplhat do menšího svahu. Vše šlo dobře až na malé zaváháni na stroji, který se podařilo zahltit a voda přišla k terčům a v čase něco okolo 22 vteřin což znamenalo páté místo. 

Napsat komentář