Kozlovice + 15. kolo MSL v Bartovicích

Kozlovice + 15. kolo MSL v Bartovicích

Hasičská sezóna se pomalu blíži ke svému závěru a jedna z posledních soutěží je i ta v Kozlovicích. Je zařazena do Beskydské ligy jako její deváté kolo. Jak už jsme zvykli z BL tak i zde se jednalo o netradiční uspořádání tratě. Záleží zde hlavně na rychlosti dodané vody do hadic, kdo dá vodu nejrychleji obvykle vyhrává. Nám se voda moc nepovedla, protože Marek zde dělal strojníka poprvé a nevěděl přesně jak má nést savici ke stroji a „hodil“ ji špatně Tomášovi, který se netrefil a tak šla voda pomaleji než jsme čekali. Ještě něco málo přidali proudaři s menšími prostřiky a na světě byl čas 17,45, který nás vůbec nepotěšil.Soutěž v Kozlovicích začínala v jednu, ale pro nás důležitější a očekávanější soutěž v Bartovicích začala už ve dvanáct, takže hned po dokončení útoků jsme se chystali na odjezd na 15. kolo do Bartovic. Tam jsme dorazili okolo druhé hodiny a svůj útok měly za sebou asi dvě desítky družstev. Šli jsme na start 33. a značně nervózní, protože jsme potřebovali dát dobrý čas, abychom se dostali do první desítky průběžného pořadí MSL. Útok se celkem povedl a čas 14,876 (Standa 14,314) nás posunul na celkové 7. a bodované 6. místo. Na Bartovickou, téměř dokonalou, trať to nebyl bůhvíjak dobrý čas, ale i díky zaváhání některých družstev, které byly v průběžném hodnocení těsně před námi, se nám i s tímto časem podařilo dostat až na osmou pozici. Příští neděli je poslední kolo v Jistebníku, takže tam potřebujeme také bodovat, abychom si dosavadní pozici udrželi. Po skončení hlavní soutěže následovala perlička v podobě AllStars výběru MSL 2007. Z žen i mužů předváděly své výkony tři družstva. Jako první šly na start AllStars ženy C, ale útok nedokončily, protože levé proudařce se rozpojila spojka na hadici. Jako druzí si základnu připravovali AllStars muži C. Pravý proudař z Petřvaldíku dal krásný čas 13,963, ale levý z Jistebníku nedoběhl a prostříkal až na 16,442. Dále pokračovaly Holky AllStars B, ale s časem 18,054 asi moc spokojené nebyly. Muži AllStars B byli ve složení kompletní Písečné a ukázali, že nebyli zvoleni nadarmo, dosáhli času 14,329 (levé 14,073). Jako předposlední se chystaly AllStars ženy A, ale Jistebnická proudařka pozdě zaklekávala a neudržela proudnici. Proudařce z Bartovic se terč podařilo shodit v čase 16,543. Jako poslední se chystala perlička v podobě AllStars mužů A v nebezpečném složení: zadek z Lubna a proudaři z Prchalova a navíc s mašinou od Jirky Válka. Dohadovali jsme se jestli Prostřik na levém proudu dá nízkou třináctku, ale bohužel po zaváháni strojníka Edy z Kojkovic na spojce, předvedli jen NP. Takže se můžeme těšit až na příští rok na All Stars výběry 2008.

Napsat komentář