Dolní konec Malenovic Nová Ves 20.7.2019

Dolní konec Malenovic Nová Ves 20.7.2019

Z Trojanovic přejíždíme na takřka domácí soutěž do dolního konce Malenovic (Nové Vsi). Jen tak pro zajímavost, víte jaká je nejvýznamnější stavba v Nové Vsi? Odbočka do Malenovic! Do dolního konce přijíždí dokonce 5 malenovických družstev. Áčko, béčko, veteráni nad 35 let a veteráni nad 50 let A a nad 50 let B, kde béčko má dokonce všechny členy nad 60 let. Jako první nastupují na start muži A. Ale stejně jako v Trojanovicích se nedaří. Strojník nezapojuje céčko a výsledný čas 20,339 je až 16 místo.

Muži B zase dávají moc rychle vodu a proudaři Jindra a Standa, kteří už neběhají a sešli se jen na útok v dolním konci, nemají šanci doběhnout a voda je zastaví daleko od čáry. Prostřik na 21,831 je ještě horší než u áčka a znamená 18 místo. Jindrův čas 15,681 však napovídá, že zas tak špatně na tom nejsou a Standa se jen vymlouval na moc rychlou vodu…

Veteráni nad 35 let mají velké ambice být lepší než jejich mladší kolegové z áčka i béčka. Na stroj jsme si půjčili lubenského Vladana, na rozdělovač lubenské Radka, na pravý proud metylovického Radima a na béčka šel z mladšího áčka Michal. Z původního týmu Malenovic nad 35 let zbyl jen Saša, Mates a Standa. Veteráni však svým pokusem jen napodobují malenovické muže v Trojanovicích nezapojeným béčkem na rozdělovači.

Veteráni nad 50 let A musí pokořit časovou hranici 20 vteřin, aby byli lepší než domácí veteráni, kteří zatím vedou. Nezapojená proudnice a problémy na pojistce u pravého proudu končí časem 48,971 a posledním čtvrtým místem.

Malenovickou reputaci mohou zachránit už jen veteráni nad 60! let. Kategorie nad 60 let zde není tak musí závodit mezi mladými padesátiletými. Vše jim perfektně klapne a čas 22,717 je konečné druhé místo a jediné umístění na bedně pro všechna malenovická družstva.