OCTOBER CUP 2008

OCTOBER CUP 2008

4. října pořádala sdh Babice soutěž v požárním útoku OCTOBER CUP 2008. Tato soutěž se řídí pravidly Extraligy, ale pro velký zájem družstev, které nejezdí Extraligu, jsou pravidla lehce upravena. Do Babic jsme zavítali úplně poprvé a také jsme poprvé mohli zhlédnout útoky těch nejlepších družstev, která jezdí Extraligu. I když jsme se nahlásili až na 95. pozici ve startovní listině, tak jsme si ráno přivstali a jeli jsme na začátek soutěže, který byl již v devět hodin. Byla to přece jedna z posledních letošních soutěží, ještě navíc obsazena kvalitními družstvy, tak jsme se jeli kochat. Počasí moc nepřálo, ale vše spravil jeden, docela rychle postavený, altánek. Moravskoslezskou ligu tam přijelo reprezentovat pár družstev, které jsme natáčeli a jejich útoky můžete zhlédnout ZDE. Asi nejvíc očekávaný útok, v podání letošního vítěze Extraligy družstva Nevcehle, přišel na řadu dvacátý. Ten se nám bohužel nepodařilo natočit, jelikož Standa zaspal a než stihnul zapnout kameru a než si uvědomil kde je nahoře a kde dole, tak už proudaři zaklekávali u terčů. Pravý sestříknul v nejrychlejším čase dne, který byl shodný i s časem levého proudaře z Radíkova 14,68, ale pravý prostříkal „až na“ 15,08, ale vzhledem ke kvalitě promočené trati to byl velice pěkný pokus. Ale tento čas nestačil na průběžné první místo, které zatím drželi chlapi z Plumlova s 14,91. Tato čtrnáctka byla nakonec i jediná a Plumlov si první místo udržel až do konce soutěže. My jsme měli odchod na přípravnou základnu celkem komplikovaný. Z 95. místa nám byl umožněn přesun na 74. pozici, ale díky nepřízni počasí několik družstev nedorazilo, i přes to, že byli už dopředu nahlášení, a nastalo, velice neoblíbené míchání ve startovním pořadí. Nic netušící, schovaní před deštěm pod naším altánkem, se k nám donesla z komentátorského stanoviště zpráva, že ještě dvě družstva a na start jdou Malenovice. Vzhledem k tomu, že jsme ještě měli mít asi dvě hodiny čas, nastal v našem táboře zmatek a šli jsme se urychleně nachystat. Dvě družstva odjela své útoky a my nikde, tak nás vesele přeskakovali a stále oznamovali, že by jsme už měli být na trati. Po domluvě, asi se třetím pořadatelem jsme se nakonec rozumě zařadili do soutěžního klání. Ani vlastně nevím z jaké  pozice jsme startovali, ale to není důležité. Důležité bylo, že jsme odolali nástrahám přípravné základny Extraligy a mohli jsme jít chystat základnu, na kterou jsem měli jen tři minuty. Vše se stihlo nachystat v klidu a v termínu. Útok se nám povedl a velice vyrovnané sestřiky 15,03 a 15,05 nás vynesly na průběžné druhé místo, které jsme nakonec uhájili a přivezli jsme si zatím náš nejcennější skalp v podobě druhého místa na největší soutěži ,kterou jsme zatím absolvovali. K poháru jsme ještě dostali stator sportovního čerpadla od K. Nevřely. October Cupu se nakonec zúčastnilo 97 družstev z celé republiky. Zde je pořadí prvních dvaceti družstev:

 •  1. PLUMLOV – 14,91
 •  2. MALENOVICE – 15,05
 •  3. NEVCEHLE – 15,08
 •  4. LUBNO – 15,23
 •  5. BABICE B – 15,30
 •  6. PÍSEČNÁ – 15,35
 •  7. TRNAVA – 15,36
 •  8. RADÍKOV – 15,41
 •  9. PRCHALOV A – 15,42
 • 10. HNĚVOŠICE – 15,49
 • 11. VRBĚTICE – 15,52
 • 12. PUSTÁ POLOM – 15,53
 • 13. BOLATICE – 15,60
 • 14. URBANOV – 15,65
 • 15. ŠTĚPÁNKOVICE – 15,68
 • 16. NEPLACHOVICE – 15,74
 • 17. PAVLOV – 15,80
 • 18. ŽĎÁR – 15,93
 • 19. ČECHTÍN – 15,95
 • 20. KAMENÁ PORUBA (SK) – 16,00

Jak jsem již zmínil na začátku, natáčeli jsme družstva z MSL, videa ZDE a také jsme něco nafotili a fotky si prohlédněte ZDE.

Napsat komentář