Výjezd jednotky 21.8.2022 (Požár nízké budovy)

Výjezd jednotky 21.8.2022 (Požár nízké budovy)

V neděli naše výjezdová jednotka zasahovala u požáru nízké budovy u nás v Malenovicích.

Událost byla ohlášena v 0:36 hodin. Na místo ihned vyjeli hasiči z Malenovic, profesionální hasiči z Frýdku-Místku a dobrovolné jednotky z Frýdlantu nad Ostravicí, Ostravice, Čeladné, Pstruží, Raškovic a Nové Vsi. Objekt byl při příjezdu první jednotky již zcela v plamenech. Hasiči k likvidaci postupně nasadili tři vodní proudy. Během zásahu byly z objektu vyneseny dvě tlakové láhve, které byly ochlazeny a kontrolovány termokamerou. Před požárem se navíc podařilo uchránit chatu, která stojí v blízkosti objektu. Požár se podařilo dostat pod kontrolu krátce před půl druhou hodinou, zlikvidován byl okolo třetí hodiny.

Po uhašení požáru hlídaly požářiště dvě jednotky, konkrétně z Frýdlantu n. O. a naše jednotka z Malenovic. Ta navíc ráno asistovala Policii ČR a vyšetřovateli během ohledání místa požáru. V dopoledních hodinách ještě jednotka musela strhnout zbylou konstrukci objektu, která hrozila zhroucením.

Škoda po požáru byla vyšetřovatelem stanovena na půl milionu korun.