Zpráva mladých hasičů za rok 2022

Po dvouleté přestávce se naši mladí hasiči letos opět zúčastnili Hyundai Moravskoslezské ligy mladých hasičů. Tato liga je rozdělena do kategorie mladší, starší a dorost, soutěží se zde v požárním útoku a letos měla celkem 17 kol. Přičemž každé kolo bylo pořádáno jiným sborem SDH.

Jak ji název napovídá účastní se jí sbory z našeho kraje. V kategorii mladší žáci bylo celkem 21 družstev. Naše družstvo A zde až do posledního kola bojovalo o prvenství s Nýdkem, které před posledním kolem těsně vedlo. A právě v Nýdku se konalo poslední kolo soutěže, kde to naši žáci zvládli na výbornou a tím se stali vítězi celé ligy. Naše B družstvo což byli povětšinou loňští mini nakonec skončili na krásném 8. místě, což je v této konkurenci velice pěkný výsledek. V kategorii starší jsme měli trošku slabší docházku a tak jsme rádi za celkové 6. místo z celkových 18. družstev. Musíme ale pochválit některé starší žáky, kteří pomáhali s přípravou a tréninkem mladších. V kategorii dorost jsme neměli družstvo.

Zakončení této ligy proběhlo v soboru 12. listopadu v kulturním domě Frýdlant n. O., které jsme společně s Novou Vsí organizovali již podruhé. Děkujeme dětem, rodičům, sponzorům, obci za podporu v uplynulém roce. Na jaře proběhne nábor nových mladých hasičů a budeme rádi když rozšíříme naši členskou základu a budeme reprezentovat Malenovice s krásnými výsledky na krajském poli.