Zpráva mužů za rok 2022

Zpráva mužů za rok 2022

Část našeho družstva, a to Dan a Patrik zahájili letošní sezónu již začátkem dubna v Metylovicích, kde se zúčastnili soutěže TFA. Jako kompletní družstvo jsme zahájili sezónu tradičně na okrskové soutěži na Pržně. Letos se zde většině týmů příliš nedařilo, ani my jsme po pádu košaře nebyli výjimkou, přesto jsem si zpátky do Malenovic dovezli krásné druhé místo.

Do nového ročníku jsme šli v obměněné sestavě, a to na pozici sání, kde přišel nový člen Daniel Berka dalším nováčkem byl Matěj Jurošek na pozici rozdělovače a na „hostování“ k nám z Bystrého přišel košař Adrian Hoffman. Tým se měnil i během samotné sezóny, kdy nás po odchodu Matěje zachránili zkušenostmi nabití běžci – Tomáš Ramík a Michal Šikýř.

Letos jsme se soustředili především na Moravskoslezskou ligu a výjimečně jsme se zúčastnili i neligových soutěží např. na Bystrém či v dolním konci Malenovic Nové Vsi. První kolo MSL se konalo u nás v Malenovicích dne 28. května. Umístili jsme se na 10. místě s časem 14,8s a 15,4s. Celkem jsme objeli 12 ligových kol a 5 neligových soutěží. Nejlepšího času jsme dosáhli ve dříve zmiňované Nové Vsi a to 14,7s což znamenalo 2. místo. Nejlepšího ligového času jsme dosáhli ve Větřkovicích, byl to čas 14,8s a nejlepší ligové umístění bylo sedmé místo v Metylovicích.  Letos jsme vyhráli pouze jedinou soutěž, a to noční soutěž v Kozlovicích s časem 15,4. Nakonec jsme v Moravskoslezské lize obsadili celkové 14. místo a věříme, že v nadcházející sezóně obsadíme vyšší příčky.

Na závěr letošní sezóny jsme v sobotu 1. října uspořádali tradičně netradiční soutěž s názvem MALCUP. Soutěžilo se v hodu bečkou, natahování bungee lana, v trakaři a dalších disciplínách. Letos se na MALCUPu sešlo celkem 14 týmů což je prozatím historické maximum.

A tímto bych letošní sezónu 2022 uzavřel.