Nová Ves

Nová Ves

Hned po Trojankách začala o půl druhé soutěž na Nové Vsi. Na této soutěži nesmíme chybět a přijeli jsme tam v sestavě pěti týmu. Áčko, béčko, ženy, muži nad 35 let a muži nad 50 let. Jako první startovali muži nad 35 let. Zadek jim sednul, voda šla celkem rychle dopředu, ale skončila jenom v rozdělovači. Mirek otevřel přední béčkový ventil a bylo vymalováno, a útok nedokončili. Dále následovali padesátnici. Svůj útok provedli fantasticky a s časem 22,179 svou kategorii vyhráli. Jako třetí v pořadí z našich teamů startovalo béčko. Na koši jsem byl půjčený já z áčka. Nálivku mi dělal Mates, ale jelikož jsme spolu nikdy ještě zadek neběželi, každý jsme vzali savici v jiný okamžik což mělo nasvědomí zaseknutí koše na závitu savice. Při snaze to ještě před hladinou napravit, spadl koš do kádě a při jeho vytahování jsem se nechtě dotkl závitem savice hladiny vody což se dle pravidel nesmí a následoval neplatný pokus. Pak měly jet naše ženy, ale Lucka spěchala a musela opustit soutěž, takže holky nakonec nestartovaly. Jako poslední z Malenovic jelo naše áčko. Byli jsme celkem vyhecováni udělat dobrý čas, protože soutěž na Nové Vsi je skoro jako domácí soutěž. koš mi sednul, ale Tomáš se zdržel v kádi o něco déle než měl. Dále šla voda až do proudnic bez problémů. Standa udělal pěknou čtrnáctku (14,535), Mariánovi šla voda do proudnice o něco později a sestříknul v čase 14,976. Nebylo to úplně to co jsme očekávali, ale byla to první čtrnáctka této soutěže a ta nás zařadila na průběžné první místo. Po nás ještě, ale startovalo několik teamů, které jezdí MSL a tudíž jsme očekávali ještě lepší časy než byl ten náš. První velké ohrožení přišlo z družstvem z Prchalova, které nabízí špičkové výkony, ale prosřik na jednom proudu jim udělal čas jen o jednu tisícinu horší než jsme dali my (14,977), první terč byl sražen v čase 14,051. Další ohrožení přišlo z družstvem Oprechtic, a ti nás lehce překonali s časem 14,639. Dále pak startovalo Lubno a ti nás taky překonali (14,761). Poslední družstvo, které nás mohlo sesadit z bedny byly Trojanky, a taky se jim to povedlo s časem 14,438 s, první terč shodili se skvělým časem 13,940. V konečném hodnocení jsme teda skončili na čtvrtém místě. Na závěr soutěže jsme ještě poskládali All Star team Beskydské ligy minulého ročníku. Koš byl z Malenovic, savice Nová Ves, strojník Nová Ves, béčka Kozlovice, rozdělovač Malenovice, levý proud Malenovice, pravý proud Nová Ves. Tento výběr dosáhl času 16,4.