Plamen – závod požárnické všestrannosti

Plamen – závod požárnické všestrannosti

Letos koncem roku jsme se s dětmi po několika letech opět zúčastnili hry Plamen. Jednalo se o podzimní část „Závod požárnické všestrannosti“, který se konal 19.10. 2019 ve Starém Městě u Frýdku – Místku. Zúčastnili jsme se jej s jedním týmem, který byl rozdělen na 2 hlídky. Na trati dlouhé přes 2 km potkaly naše závodníky tyto disciplíny: střelba ze vzduchovky, základy topografie, uzlování, základy první pomoci, požární ochrana a překonání překážky po vodorovném laně. Celkově jsme skončili na 14 místě z 21, což po delší pauze bylo přibližně podle našeho očekávání. Nejvíce se nám nedařilo při střelbách, což jsme ale věděli už při tréninku. Během základů první pomoci jsme také obdrželi více trestných bodů, než jsme čekali – většinou to bylo za drobné nedostatky. Všechny ostatní disciplíny jsme zvládli na výbornou. Posbírali jsme cenné zkušenosti a víme, na co se máme zaměřit na příště.