….před před poslední kolo MSL ve Větřkovicích

….před před poslední kolo MSL ve Větřkovicích

Podobně jako minulý týden Stará Ves tak i Větřkovická trať byla pro náš tým velká neznáma. Velká neznáma byla i cesta kudy by se dalo na tamní soutěž dojet. Ale nakonec jsme to našli a dokonce jsme stihli i začátek. Domácí áčko díky prostřikům dává čas 15,868 s a ten je nechává v tabulce stále ve třetí desítce. Metylovice dojíždějí na poslední chvíli. Rychlá příprava, ale o chloupek pomalejší voda a výsledný čas 14,773 s. Na zdejší větrné poměry u terčů celkem luxusní sestřiky. Bartovickému áčku by titul mohla vzít asi jen velká smůla nebo velká náhoda. A po krásném útoku a času 14,217 s to jen potvrzují. Sice ještě pořád není rozhodnuto a teorií by se dalo spočítat několik, ale já jim věřím a myslím, že největší boj bude probíhat o místo stříbrné a velice zajímavě se vyvíjí situace i okolo pátého místa v tabulce. No uvidíme. Oprechtice zatím nejvíce ohrožuje na posledním místě v první desítce Karviná. Martin jemně prostříkává a čas 15,191 s dává malou šanci karvinským zkrátit náskok. Metylovická levá proudařka cvaká na proudnici a nechává na základně hadici, když ji jde voda z proudnice tak ji chybí k terči asi dvacet metrů a to i při absolutní absenci větru je hodně těžká spíš až nemožná pozice pro zhos. Ale statečně bojuje a dotahuje a výsledný čas 33,920 s se cení, protože to nevzdaly a dokončily svůj požární útok, což na lize moc k vidění není. Bartovické ženy, podobně jako jejich mužské áčko, chtějí potvrdit pozici lídra, ale čas 19,444 s jen nahrává do karet oprechtickým holkám. Ty startují hned po nich. Je na nich vidět velká nervozita, ale já podobně jako v Petřvaldíku, kdy jsem měl tušení, že se něco holkám nepovede, tak ve Větřkách jsem měl skoro jistotu, že to vyjde. A vyšlo. Čas 17,494 s vypadá velice slibně, ale čeká se, jak zajedou ostatní ženské týmy. Na startu jsme my. Co napsat? Něco o smůle? Nebo o tom jak se letos nedaří? No můžeme se ještě pořád vymlouvat na prokletí černého koně, které nás dostalo někde do poloviny druhé desítky. Další problém je v tom, že náš velitel nám slíbil, když dosáhneme aspoň 150 bodů tak nám koupí bečku. Před útokem jsme měli bodů jen 119 a tudíž, abychom mohli bečkovat potřebujme zajet nějaký dobrý čas. Jindra zaklekával jako vždy pozdě, už s vodou v proudnici, aaaale dal ho dolů za 14,628 s. Standa zaklekává dobře, aaaale zase prostříkává více než vteřinu na Jindru a výsledek 15,899 s nebudu ani raději komentovat 🙁. Rozdělovač bartovického céčka dal spojku béčka přes zub a to nevydrželo a následný nebezpečný efekt, nikoho naštěstí nezraňuje, ale vytváří neplatný pokus. Rychalticím se nedaří a čas 17,983 s je odsunuje někam do třetí desítky. A je čas na řešení teoretických rovnic. Na startovní čáru se rovnají chlapi z Petřvaldíku. Útok pěkný, ale čas 14,400 s přidává jistotu v cestě za titulem Bartovicím A. Jistebnické ženy bojují o třetí místo a čas 17,817 s jim k tomu výrazně pomáhá a pomáhá taky oprechtickým holkám, protože ty potřebují, aby se mezi ně a Bartovice dostalo co nejvíce týmu. Lubno na minulém kole hodně ztrácí a posouvá se v tabulce jemně dozadu. Marián nemá den a terč se mu nedaří shodit. Neplatný pokus je posouvá nazpět o další příčku v tabulce. Rychaltické ženy taky ještě můžou promluvit v boji o titul. Zatím jim patří třetí příčka, ale nebezpečně na ně doléhá Stará Ves a Jistebník, který dal slušný čas. Oprechtická Peťula mi při útoku Rychaltic drtí ruku nervozitou 🙂. Holky dávají 17,925 s a tím opět pomáhají Oprechticím. Kojkovice se na posledních třech kolech předvedly velice luxusními útoky a posunují se z dvanáctého na sedmé místo se ztrátou jen jednoho bodu na místo páté! I ve Větřkách předvádějí to nejlepší a Michal vytváří 13,904 s, ale téměř vteřinový prostřik na levém 14,804 s je sice nechává na stejné pozici v tabulce, ale první pětka se bodově mírně vzdaluje. Petřvaldické ženy už do medailových bojů nezasáhnou. Teda ne přímo, ale časem 17,996 s zasahují do boje o zlato, protože jako další tým se dostávají mezi Opre a Bartky. Mošnov umí zajet hodně dobře a už to několikrát dokázal, ale ty sestřiky, co předvedli tady, budou jejich památeční. Myslím si, že čas 13,972 s bude asi jejich nový rekord a taky jejich první třináctka. My můžeme jenom smutnit, protože se dostávají před nás a my couváme o další políčko zpět. Marklovický levý proudař nedává proudnici a koncovka hadice se pod tlakem vody nebezpečně blíží k místu kde vesele vegetíme a natáčíme. Rychlý úprk, ale i rychlá reakce strojníka vše zachraňuje. Neplatný pokus však marklovickým zůstává. Návrat Prchalova do MS ligy, zavdal k diskuzi, že se boje o přední příčky v lize omezí jen na druhé a třetí místo. Jenže letos nemají optimální formu a boj o stříbro a bronz zůstává jim. Časem 14,643 s upevňují náskok na třetí pozici, ale ztráta na druhé zůstává od minula pořád stejná. Bartovické béčko jako obhájci mistrovského titulu poměrně ztrácejí z devátého místa v tabulce. Jenže čas 14,117 s je raketově posouvá do první pětky. Lukáš Frýdl si za mateřský Petřvaldík nechal další ligovou třináctku ujít jen o 133 tisícin, ale za bartovické béčko to napravil a vykouzlil dokonce nejlepší výkon dne a to 13,679 s!!! Holky z Vlčovic jsou v tabulce poslední. Zajíždějí solidní čas 17,850 s, který stačí na konečné třetí místo, ale i přísun bodů je pořád zanechává na samém chvostu. Ženy z Kojkovic se časem 18,759 s neposunou v tabulce tam ani zpátky a stále jim zůstává šesté místo. Staroveské ženy na jejich domácí soutěži odsunují holky z Rychaltic v tabulce ze třetího na čtvrté místo. Tady zajíždějí 18,118 s a tento čas je posouvá o další místo nazpět a to až na páté místo, ale jen se ztrátou třech bodů na místo třetí. Košatka prostříkává na 15,873 s a stále kempují na před před poslední pozici. Stará Ves na minulém kole předvedla svou první ligovou čtrnáctku. Na třináctém kole ji o ni připravuje jemný prostřik na pravém terči. Oprechtický Martin na pravém dává 14,882 s, ale právě levý, kojkovický ve staroveském dresu, zhazuje až za hranicí čtrnáctky (15,110 s). Ale body se připisují a posun o dvě místa v tabulce jen potěší. A pak se už vydáváme na dlouhou cestu domů. Z výsledků vím, že Svinov dává 15,274 s a se ziskem 9 bodů jde před nás. Taktéž vítězný Mošnov jde před nás. Lesní Albrechtice zajíždějí čtrnáctku (14,922 s) a dotahují se na nás jen se ztrátou jednoho bodu. Nám teda zůstává zatím čtrnáctá pozice a snad se to jen zlepší, než zhorší, ale do konce zbývají už jen dvě kola v Mošnově a Bartovicích, no a přiznejme si, že zázraky fakt neumíme. Nezbývá než si konec ligy užívat jen z bojů o medailové posty v mužské kategorii, kde asi největší boj o stříbro svede Petřvaldík a Prchalov. Bartovice A se už o titul snad připravit nenechají. Dále boje ve středu první desítky budou taky ještě zajímavé. Stejně zajímavě vypadá střed tabulky v ženské kategorii, kde je mezi třetím a pátým místem rozdíl jen tři body. Jedno z největších dramat se odehrává na samé špici ženské tabulky. Bartovické holky to začínají mít pěkně nahnuté, protože oprechtické kopretiny vyhrávají třinácté kolo a bodově je dotahují. Čtrnácté kolo bude opravdu velice zajímavé 🙂

2 komentáře

Nopak Sašo, mi se například Vaše letoní výkony líbí…jo a o bečce jsi můžete začít nechat zdát…Mirďa

Napsat komentář