Dosavadní úspěchy mladých hasičů v sezóně 2023

Mladí hasiči mají za sebou první polovinu letošní sezóny. Nyní již v Hyundai Moravskoslezské lize mladých hasičů probíhá prázdninová přestávka, po které bude liga pokračovat ještě čtyřmi koly (Brušperk, Lučina, Nýdek a Bruzovice). V tomto článku jsou shrnuty jejich dosavadní úspěchy.

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci se po jedenácti kolech Hyundai MSL-MH drží na bedně, konkrétně na třetím místě. Před čtvrtým místem mají náskok 12 bodů, naopak na druhé místo ztrácejí pouhé 2 body.
Nejvíce se mladším dařilo na soutěžích v Krmelíně a Rychalticích, obě soutěže vyhráli. Nejlepšího času dosáhli právě v Krmelíně, kde se časomíra zastavila na 16,26 s.

Video mladších žáků z Malenovic

STARŠÍ ŽÁCI „A“

Starší žáci se v loni v Hyundai MSL-MH umístili na 6. místě a letos se tento výsledek snaží násobně vylepšit. Což se jim daří, protože momentálně v lize drží 1. místo s 245 body! Na druhé Oprechtice mají velký náskok 51 bodů a před třetím Lubnem je náskok dokonce 56 bodů.
Nejvíce se áčku starších žáků dařilo na soutěžích v Trojanovicích, Jistebníku a domácích Malenovicích, které shodně vyhráli. Nejlepšího výsledného času dosáhli v Trojanovicích, kdy se časomíra zastavila na 13,41 s. Až na jednou soutěž se starší vždy umístili na bedně, čímž navazují na úspěchy jejich předchůdců v letech 2015 – 2018.

Video starších žáků „A“ z Malenovic

STARŠÍ ŽÁCI „B“

Druhý tým starších žáků, tedy „béčko“ je poskládáno převážně z loňských mladších žáků, na velké úspěchy v této kategorii si tedy musí ještě počkat. I přes to všechno si jim ale nevede vůbec špatně. V lize si aktuálně drží 12. místo se 142 body. Na vyšší 11. místo jim chybí pouhé dva body, ale můžou šplhat i výše, tabulka průběžných výsledků je totiž velmi vyrovnaná. Za nimi je na 13. místě o 24 bodů Paskov.
Největší výsledek tento tým zaznamenal ve Vyšních Lhotách, kde dosáhl na bednu, na třetí místo s časem 15,30 s, který byl dosud jejich nejlepší.

Video starších žáků „B“ z Malenovic

Na závěr ještě fotka ze současnosti a minulosti mladých hasičů …