1. kolo MSL v Rychalticích

Letošní Moravskoslezská liga začínala jako minulý rok v Rychalticích. Počasí se celkem vydařilo, sice nebylo na plavky, ale zato nepršelo, což je pro soutěžící týmy mnohem důležitější, než večer řešit spáleniny od sluníčka. Jako první družstvo v sedmém ročníku MSL se představili domácí borci a pěkný čas 15,272 s znamenal „překvapivě“ průběžné první místo. Dále následoval tým z Metylovic A, který má letos zatím velice výbornou formu a dal se očekávat opravdu kvalitní útok. Očekávání se potvrdilo časem 14,303 s. Třetí v pořadí jely Kojkovice, ale prostřik na pravém proudu, který zařídil vrbický proudař znamenal čas 16,384 s. Čtvrtý Mošnov měl taky krásně rozjeto, ale na pravém proudu běžel Ruda z Metylovic, nezopakoval úžasný čas 14,121, který stříknul za mateřský tým a jeho prostřik byl jen z dalších šestnáctkových časů (16,710 s). Metylovské ženy měly startovní číslo 5 a čas 18,498 s. Šestku měly domácí holky, ale chyba na koši zpomalila útok až na výsledných 28,129 s. Po domácích ženách jsme si základnu připravovali my. Po předešlých neúspěších, které nás potkaly minulý víkend, jsme si mysleli, že máme smůlu už vybranou. Ale Jindrův prostřik na výsledných 15,649 s, nás moc nepotěšil. Standa dokázal terč shodit v čase 14,507 s. Další z MSL týmů v pořadí byla s desítkou Stará Ves. Strojník se zdržel na spojce a výsledek byl 21,522 s. Jedenácté družstvo holek z Petřvaldíku mělo obrovský prostřik na levém proudu a čas 23,252 s. Bartovice A startovaly dvanácté a dal se očekávat atak zatím vedoucích Metylovic a čas 14,512 s je posunul „jen“ na průběžné druhé místo. Následovaly Oprechtické ženy z jistebnickou Alenou na pravém proudu, která předvedla špičkový výkon 16,934 s. Verča na levém měla jiný názor, ale i její sestřik 18,216 znamenal průběžné první místo v kategorii žen. Po roční pauze se do MSL opět přihlásil Prchalov, ale i oni nechali Metylovicím průběžné vedení a čas 15,930 Prchalovské moc nenadchl. Další z Bartovických družstev byly na řadě ženy, předvedly velice solidní výkon a ujaly se, s časem 17,929 s, průběžného vedení. Stejně jako Prchalov se po roční pauze opět přihlásily do MSL i Větřkovice. Další z prostřiků na pravém terči a bylo z toho jen 23,138 s. Asi šťastnou sedmnáctku měl ve startovním pořadí Petřvaldík, který to napálil jak jen se dalo a výsledný čas 14,169 s je posunul do vedení. Na levém proudu předvedli luxusní 13,935 s. A opět startoval Bartovický tým. Jednalo se o céčko, které vyrovnanými sestřiky dosáhlo výsledku 15,049 s. Ženy ze Staré Vsi se s časem 19,667 dostaly na průběžné čtvrté místo. Dvacetdvojku měl mistr MSL 2008 Bartovice B, ale ambice na bednu jim zhatil prostřik na levém proudu a čas 15,937 s. Kunčice pod Ondřejníkem se v minulé sezóně potkávaly se smůlou a neúspěchem, ale letos se jim asi konečně začíná dařit a čas 14,981 bude jistě důvod k oslavě. Následovaly Mistřovice a čas 17,337 s. Košatka předvedla téměř totožný výkon s námi (14,548 s a 15,650 s) a jen o jednu tisícinu vteřiny se zařadila za nás. Útok kluků z Vrbic byl rozjetý na atak průběžného vedení, ale levý to prostříkal na 15,388 s. Lukáš z Petřvaldíku, který dokázal za svůj tým shodit levý terč v čase 13,935 s, běžel za Vrbice pravý proud a svůj předešlý výkon ještě vylepšil na 13,876 s. Vlčovice ženy daly 20,891, ale s pořadím na prozatímní bedně ani nehly. Kozmice A předvedly jen sedmnáctku (17,393 s). Karviná hranice nás odsunula časem 15,505 s dál od bedny a vzala nám další bodík. Lesním Albrechticím nepovedený koš přinesl čas 20,429 s. Kozmice B měly neplatný pokus. Lubno, které má jistě ambice na nejvyšší příčky, ukázalo že umí a čas 14,379 s byl zatím třetí. Za Svinov běžel na levém proudu Roman z Lubna, ale zapomněl na základně vzít kotouč a nedoběhl. Jeho čas 17,557 s rozesmutnil zbytek týmu, protože na pravém proudu měli krásných 14,580 s. Vítěz minulého ročníku MSL v ženské kategorii Jistebník, si brousí zuby na letošní obhajobu a čas 17,839, který je dostal do vedení, to jen dokazuje. Následovaly Kojkovické ženy a další prostřik na pravém proudu, výsledný čas 23,537 již nezahýbal pořadím na prvních třech místech v ženské kategorii, které skončilo vítězně pro Jistebník, druhé skončily Bartovice a třetí Oprechtice. V mužské kategorii byly v ohni ještě dvě želízka a to Oprechtice a Písečná. Oprechtice se s časem 14,975 s dostaly na průběžné páté místo. Písečná měla pomalejší vodu a čas 15,077 s už vedoucím pořadím nezamíchal. Jako předposlední z mužských teamu MSL se předvedl letošní nováček Bukovec, jenže levý proudař prostříkal na výsledných 16,364 s. Jako poslední z MSL jely Marklovice, ale ty už jsem neviděl. Konečné pořadí na prvních třech místech 1. kola MSL 2009 skončilo takto. První Petřvaldík, druhé Metylovice a třetí Lubno. A ještě tady máme hramadu fotek a to ZDE a videa ZDE 🙂