6.kolo MSL v Kozmicích

6.kolo MSL v Kozmicích

Na tuto neděli vyšla jen jedna soutěž a to v Kozmicích. Jeli jsme tam se značnou nervozitou, protože po včerejším úspěchu v Metylovicích a zisku 22. ligových bodů jsme chtěli i na dalším kole předvést pěkný útok a umístit se na předních příčkách a získat dalších pár bodů. Trať byla celá na fotbalovém hřišti a náběh a okolí celé základny i kádě pokrýval kvalitní koberec. Po včerejším dešti počasí tentokrát vyšlo všem soutěžícím družstvům. Na start jsme šli až 33. a hodně nervózní. Nervozitu ještě znásobil Michal, který ulil první pokus o start. U druhého pokusu většina z nás ani nedýchala, protože druhý neplatný start by znamenal neplatný pokus. Nikdo se ani nehnul a tak jsme mohli vyrazit směle kupředu. Koš mi moc nesednul a podařilo se mi ho šroubnout těsně před vniknutím pod hladinu. Tomášova nálivka proběhla bez sebemenší chybičky (z mého pohledu). Marek na stroji ohnul plyn až k základně a voda šla dopředu. Michal své béčko natáhl tak jak měl a u Romana na rozdělovači nebylo také nic k vytknutí. Standa jako vždy dotáhl poslední metr  a sestříknul první vodou v čase 14,303 na pravém proudu běžel Honza z Vrbic a ten měl lehoučký prostřik, ale časomíra se zastavila v čase 14,726. Tento čas znamenal celkové šesté a v Moravskoslezské lize páté umístění a zisk dalších 16 bodů. Právě teď máme celkem 60 bodů, ale kam nás to v průběžném pořadí zařadí ještě nevíme, ale hned jak to zjistím (a počítat se mi to nechce) tak vám to tady sdělím. Na soutěž nás ještě provázelo naše družstvo žen. Holky nebyly v plném počtu a doplnily je béčkařka z Kojkovic a na pravém proudu holčina z Petřvaldíku. Při jejich útoku prasklo  první bečko a dle pravidel MSL mohly svůj pokus opakovat na konci startovního pole. Druhý pokus přišel asi hodinu po prvním nezdařeném. Tentokrát všechny hadice vydržely a díky zaváháni na pravém proudu dosáhly času 21,005. Po ukončení hlavního závodu se mohly družstva přihlásit do kola druhého tzv. Bechercupu a bojovat o pár lahví Becherovky. V tomto samostatném závodu jsme dosáhli času 15,086 a umístili jsme se na druhém místě za Kojkovicemi, které tento Bechercup vyhrály.

2 komentáře

Chce se mi opět ….. ?! s celé ligy,ale už se loučím, hasiči už mě nezajímájí.

Napsat komentář